Uyum Ve Dürüstlük

Uyum


Dürüstlük Taahhüdümüz

Dürüstlük Taahhüdümüz

"Linde'de şirketimizin değerlerine göre yaşıyor ve çalışıyoruz çünkü değerlerimizin başarılı ve sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu açtığını anlıyoruz. Hedeflerimize etik olarak ve en yüksek dürüstlükle ulaşmaya çalışıyoruz çünkü güvenilir bir ortak olmak bize iş kazandırır. Faaliyet gösterdiğimiz ve yaşadığımız toplulukları iyileştirmeye kendimizi adadık çünkü kim olduğumuzdan ve yaptıklarımızdan gurur duymak istiyoruz."

Sanjiv Lamba, CEO, Linde PLC

Uyum Programımız

Tüm paydaşlarımıza fayda sağlıyoruz

İş Ahlakı Kurallarımız ve uyumluluk programımız, iş yaparken en yüksek standartlara uymamızı, faaliyet gösterdiğimiz her yerde geçerli tüm yasa ve düzenlemelere uymamızı ve uyumluluk kültürünün değerini ve sürdürülebilirliğini anlamamızı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Uyum kültürümüz her gün yaşanmaktadır: Beklentilerimizin çalışanlarımıza eğitimi ve iletilmesi, çalışma hayatlarının ayrılmaz ve sürekli bir olgusudur. Süreçlerimizin, araştırmalarımızın ve denetimlerimizin uygulanması, her zaman elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olmak için tekrarlanır.

Yasalara ve şirketimizin değerlerine uygun iş yapma konusundaki kararlılığımızı görmek için İşyeri Dürüstlük Kurallarımızı ve bazı uyumluluk politikalarımızı okuyun: Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele | Rekabet Hukuku Politikası | Hükümetle İş Yapma Hakkında Global Politika | Siyasi Bağışlar ve Lobicilikle İlgili Küresel Politika Dürüstlük Hattımız

Şirketimizi ve topluluğumuzu koruyoruz


Linde Dürüstlük Hattı bağımsız bir üçüncü taraf tarafından yönetilmektedir. Yasadışı davranış veya İş Dürüstlüğü Kurallarımıza veya diğer uyumluluk politikalarımıza uygun olmayan davranışlar, Dürüstlük Hattı aracılığıyla bildirilebilir. Tüm raporlar gizli tutulacaktır. Linde Dürüstlük Hattı 7/24 hizmetinizdedir.

Linde'nin Dürüstlük Hattına buradan erişin.

Çünkü Bu İyi Bir İştir

Adaletin, şeffaflığın ve güvenin, ilgili tüm taraflar (çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, pazarlar) ve hepsini kapsayan topluluklar için büyümeyi ve refahı artırdığına inanıyoruz. Bu niteliklere bağlı kalmak içimizdeki en iyiyi ortaya çıkarır, iş ortaklarımızda en iyiye ilham verir, yasal risklere maruz kalmamızı azaltır ve olumlu bir kurumsal itibarın oluşturulmasına ve sürdürülmesine yardımcı olur. Etik davranmak sadece doğru ve yasal bir davranış olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir iştir.

Bu İş Dürüstlüğü Kuralları (“Kurallarımız”), biz Linde çalışanlarının birbirimizle ve müşterilerle, tedarikçilerle, hükümetlerle, diğer işletmelerle ve çevremizle nasıl davranacağımıza dair rehberlik sağlar.

İş Dürüstlüğü Kurallarımızı indirin

Uyumluluk Politikaları

Linde'nin Uyum Politikalarını ve Yönergelerini İndirin


Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele 

Rekabet Hukuku Politikası

Hükümetle İş Yapma Hakkında Global Politika

Siyasi Bağışlar ve Lobicilikle İlgili Küresel Politika